קמפינג – פרק 10: להתאהב במילים

לקמפינג פרק 9: תיספרות קוצים / עופר גורדין

לכל הפרקים של קמפינג

 

שום מצב. אף פעם לא אהבתי את פרנץ (או בשמו הישראלי – פרנק). על אף שהיינו נשואים שנתיים מאוד… ארוכות. לצערי (ובעצב גדול אני נזכרת), לא חווינו במהלכן את טעמם של דורבני-הגליל, אבל את "חבילת אלזה" – אצטרך כנראה, לסחוב על כתפיי לנצח. אני מתכוונת למבטים הפסיכיים שלה ולאגדות האורבניות על יחסי הסאדו-מאזו, שניהלו שניהם – בין שתי מלחמות העולם, מסביב לאירועי טרור פרטיים או באחורה של ניסויים בין-לאומיים אחרים.

אחרי הנסיעה הראשונה שלנו לגרמניה, עשיתי קורס בצילום. הייתי אז בת עשרים ושתיים. פרנקי רצה אותי מקצועית ואני האמנתי ששווה לדבוק במטרה. מצד שני, הוא לא העלה בדעתו שאפגוש שם את נפתלי (ימי הפילם האבודים … אחרי רבע שעה שבילינו בחדר הפיתוח החשוך, עם אמבטיות החומץ, כבר קראתי לו – תולי). גם ממנו לא נשאר כלום, כמו נעליים. אולי בעצם דבר אחד כן: אני לוקחת איתי מצלמה לכל מקום, שזה במקור – רעיון שלו. הוא טען בלהט שזו חובה מוסרית שיש לנו כלפי טכנולוגיה ויזואלית – להתמיד בתיעוד וגם – שכל גרעין של התרחשות חייב להוליד משמעות. הנה, בכל זאת נותר ממנו משהו ששורד את הזמן. תולי המסכן…. כמה קשה היה לו עם גוון העור הבהיר שלי. כהתרסה בלתי פוסקת היה סונט בי שאני חיוורת. היו לו אינסוף דרכים להיות בהמה. בסוף זרקתי אותו ואת כל המטען האמנותי המעופש שלו לכל הרוחות. שיקרא לי כלבה בלגית עד סוף חייו, אפשר לחשוב.

אם להיות כנה, למרות הקומפלקס הלקטורי שלי, אני נוטה להתאהב במילים. פעולה ארומאטית, במידה רבה נטולת מטענים עודפים ומעבר לכל – מפתה מאוד. הרי משקל הלייט, של פחות מנוצה מאפשר לך להמריא ללא דלק! כשצבי רואה אותי יושבת מול מסך המחשב, מזפזפת תכופות עם העכבר אגב יריקת חרצני זיתים שחורים, הוא יודע ואפשר לשמוע את החמלה בקולו: תרגיעי. העולם מונח על כפה של אליפסה – יש מסמנים ויש מסומנים. אל תסתכסכי עם המודל האבסולוטי והאטי בבניית מגדלים. צבי היקר, רץ משולחן העבודה שלו, באופן נוגע ללב, עם התיאוריות הסבוכות שלו (או שאולי מדובר בניסיון חיים), כדי להציל אותי. הוא לא מבין שאין ממה, שאני חוזרת לים.

לקמפינג – פרק 11: רמי מרטן / עופר גורדין

11 מחשבות על “קמפינג – פרק 10: להתאהב במילים

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s