אביב באחוזת המלך

שר לי בטלפון את 'באביב את תשובי חזרה' ושבר אותי, אז הצפָּנתי. על הפתיח, לקח אותי לראות יקב אמיתי של מלך. יש שם אוכל מצוין ואיזה נוף! לא הפסקתי לצלם. תפסיקי כבר. למה, 'צבאי סגור'? אני לא מבינה מה אתה מציע? להשאיר את כל היופי הזה כאן ולהימנע ממזכרות?


נעלב. כי את לא פה בישיר, בכלל לא נותנת סיכוי. מה אתה אומר?… מי נהג בְּגרוטאה שתיים עשרה שעות כדי לראות איתך את האביב? אבל אחרי כוס שלישית הפסקתי להחמיר. סגרתי צָמְצָם וזמרתי לו במסתלסל נמוך – 'קול דודי, קול דודי, קול דודי הנה זה בא, מדלג על ההרים מקפץ על הגבעות'. הבנת המקרא תמיד שיפרה בינינו מצב רוח – טוב, אני חילונית מזן סירפד והוא במקור חרדי ממאה שערים, כלומר דתל"ש עם תיאבון מיני מוגבר.

אָבִיב – שְמָבִיב, על מי חשבנו שאנחנו עובדים? יום וחצי אחרי, עדיין אפריל, שחררתי בָּלָם-יד וחזרתי הביתה, אל הדירה הקטנה והחנוקה שלי בדאון-טאון של הלייף. אפילו העציצים עוד לא הספיקו למות וכך גם אהבתי לשירי מולדת.

16 מחשבות על “אביב באחוזת המלך

 1. לאסתי
  אני מבקש שחומרים פורנוגראפים בוטים מהסוג הזה יוסרו מין האתר ומיד!  דבר ראשון יש ילדים שקוראים פה אבל ילדים זה כלום יש פה זקנים גריאטרים שפוסטים מהסוג הזה גורמים להם פרפורים בכליות ולחץ דם בלבלב! אני מבקש שהחומר הבוטה הזה יוסר ולאלתר! 

  ל"כותבת" חסרת הבושה!
  נדמה לי שבצלחת שם אני רואה איזה שארית של דבר אחר? שבדרך כלל עושה אוינק אוינק? או שזה הלחץ דם עלה לי שוב פעם לצראבלום אוי הכדורים שוב פעם לא עוזרים…. 

  אהבתי

 2. הקשר הבלתי נחתך הזה בין אוכל ומין, בין קיומיות והיתרבות (כל זה מתחיל להסתמן כבר כתעמולת בחירות מתקרבות).

  "תיאבון מיני מוגבר"- נו טוב והנופים המדהימים האלה… מה יש כבר אי אפשר לעשות סקס בגיהנום?

  אהבתי

 3. אני חייבת להודות שאני מופתעת ואף מודאגת. כנראה שאכן מתחוללים שינויים קיצוניים בחברה הישראלית שהכרתי עד לפני כשמונה שנים בערך, עת נפרדתי מהמולדת. אולי אני סנטימנטלית אבל נדמה לי שאז רווח סוג של פלורליזם ולומר על קפה עם קרואסון שלדתל"שים יש מוטיבציות יחודיות מסיבות מובנות – הייתה קלישאה אפרורית ומתונה, אפילו לא שמאל קיצוני. ו-הנה עכשיו, ידע בסיסי כזה נמצא פרובוקטיבי כפורנוגרפיה וסקס מתכנס לתוך שטחים גאוגרפיים המייצגים גן עדן או גיהינום! לא פחות! אפילו מזון שמוגש בחן נקרא כמרמז רמיזות ארוטיות אסורות. האם יתכן שטובי בחורינו (שהגיבו כאן), מלח הארץ, מן הקיבוץ והמושב – מסכימים לגזור על עצמם מרצונם איסורים, התנסחויות והשקפות משיחיות? שאלוהים ישמור ויגיד לי שאני טועה.
   

  אהבתי

  • בעזרת השם. פעם הינו מתרגשים מהמחשבה על שתי צעירות חשופות חזה בכרתים (שעד היום לא הביאו את התמונות! ) היום בעזרת השם התחזקנו והתגברנו וגם המחשבה על קרסול מכוסה מסעירה אותנו במיוחד שבגיל מסוים עוברים לדון בעיקר בזכרונות…..
   אבל בת ישראל כשרה שאוכלת דבר אחר עוד בגולה? שאלוהים ישמור! בטח גם על שעטנז את לא מקפידה….. 

   אהבתי

   • זה נכון שהיחסים שלי עם אלוהים מורכבים, אגב גם עם אלוהי הגויים. למרות זאת וידוי ומסירת האמת המוחלטת: הפרוסה הצהבהבה היא בעצם חביתה עם בשר סרטנים – האלמנט היחיד שפגם במסורת ישראל ומכאן שכמובן נמנענו מלחטוא בטעימה. השאר הם ידידינו הכשרים – סלמון, טונה וברווז.

    אהבתי

   • איזה מזל. אם כי כידוע לך הברווז לא נשחט שחיטה כשרה והבית חרושת של הסלמון לא הפריש מעשר ככה שחבל שלא טעמתם את החביתה כי במילא דינכם ג'יהנום. בחג העצבנות התקלקל בשר הזבח של כבוד נשיא המדינה ועל כן הטבח הלך לצוד בשדות זרים וקנה באבו גוש! אצל ערבי מלוכלך אחד בשר. אומנם הבשר הוא בשר פרגיות  כשרה עם חותמת בד"צ שפוקחה מיום הטלת הביצה ועד לסוף המר אצל כבוד הנשיא על השיפוד ברם אולם המעבר אצל הערבוש הפך אותה לטריפה נוראית. מדובר בסקאנדל שלא ידעה המדינה כפי הנראה יכשירו מחדש כולל הטבלה בחומצה גופרתית אצל כבוד הנשיא את המטבח והסלון וגם את החניה והיהודים המאמינים שחטאו בשגגה אצל כבוד הנשיא פנו לבתי החולים לשטיפת קיבה מהטריפה שהם חטאו בה. ככה שהמאמצים שלכם היו לשווא. 
    אגב מה עם התמונות מכרתים?  

    אהבתי

   • …ככה זה בגולה הכפרית, צריך להתפשר. תודה על הסיפור היפה והמלמד – מאמצת בחום את התזכורת של החומצה הגופרתית, בהנחה זהירה שתמיד קיים מצב לתיקון רוחני. ובאשר לתמונות – הן נשרפו באש הגיהינום, אלא מה?

    אהבתי

   • לא קרה להן כלום, את פשוט מחביאה אותן בבית. שתדעי לך שפרויד אמר כבר מזמן ש
    the worst of your fear already happened
    למה להמשיך להכחיש? דנייל זה אף פעם לא כדאי מבחינה פסיוכלוגית. מה יותר טוב שהילד ימצא את זה שיהיה בגיל ההתבגרות? ככה תוצאי את זה וזה יעבור. ככה ירדוף אותך כל החיים תאמיני יותר טוב לפרסם אותן היום.
    זה כמו הטריפה הזאת אין שום דרך להנצל מאש הג'יהנום. גם אם היית מצליחה איך שהוא לנסות לסבן את קב"ה בעניין הברווז אז מה היין לא היה נסך? י והשעטנז? יאלה תביאי את התמונות כבר תזרמי.. 

    אהבתי

 4. תמר, אני מוחה על חוסר ההבנה המקרי שהתגלה אצל אשת סיסטם באורגון המוריקה (מקנאה). רק רציתי למחות על הקיבעון התודעתי המצמיד ירוק לאוכל וסקס. כמי שבגר בבית פולני (זאת על אף מראי האוריינטלי המביש/ך) חונכתי לכך שסקס אפשר לסבול בכל מקום (עיין ערך לילה חושך, מתוך החושך בוקעת גניחה בליאות, ואז המשפט האלמותי "נו טוב מנוחה תהיה לי רק בקבר").

  אהבתי

  • (((: דודו – לו הייתי באמת אשת סיסטם, לא היו מתרחשות אי הבנות נחמדות כאלו (שהיו כמובן בקריצה גדולה), בכל מקרה ממש נרגעתי עכשיו ואתה כמובן צודק – הגיהינום המדברי לא פחות מסעיר מהירוק הסכריני הזה ואגב, עכשיו כשאתה מפרט לגבי סקס בהקשר הפולני – אולי מתפצחת סוף סוף גם הקלסיקה של 'לשבת לבד בחושך'….

   אהבתי

 5. שולמית ואלמואדיב – אכן, הצלחות (אלו שתיים נפרדות – פלטה מן הים וסלט ברווז באפונה ירוקה ואגוזי מלך) היו שוות את הביקור ואת הנסיעה הארוכה – גם בשל פינוק העיניים וגם למען שביעות רצונו השערוריתית של חוש הטעם.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s