כמו שֹק תפוחי אדמה

בחנוכה שעבר, נר שני, עזב אותה. ככה, כמו שֹק תפוחי אדמה ליד השוּק או הסוּפֶּר תלוי איפה קונים. עמי בן-כנען, עוד אחד שלא אשם – כי בהתחלה החלה להזדחל רָעֶלֶת השעמום, אחר כך החשבונות הקטנים והמיאוס ולבסוף נטש סופית המלאי של החשק. ומה יעשה גבר שעדיין יש עליו ומכור לצ'יפס? יזרע מלח רנדומלית? יתעלם מתשוקת האנטריקוט? הוא כלב בחיים, או מה?

והיא, הַשָֹק -שמה פֶּנִי, בחורה חמודה ואפילו יהודיה שהביא איתו מאמריקה, ניו ג'רזי לפני יותר מעשרים, כשנשלח כצעיר קצת יותר מבתול להדריך באחד ממחנות הנוער של הסוכנות והיא הפריחה בו את כל הזמן ההוא ורצה אחריו לעשות עליה לישראל שלו ופישקה ללדת לו את עומרי ואת מיטל ואת קוּנֵיטְרָה הקטנה (בגלל שמצחיקה כזאת – עוד במהלך ההריון התאהבה כמו ילדה בשיר 'אנחנו הילדים של חורף שנת שבעים ושלוש'), עד שגופה נמרט וגלש למידות גדולות – אבל עמי נשבע לאריאל זרועות שעירות, ביום כיפור אחרי שזרק ואחרי בית הכנסת שממש בלי קשר – שלנסות לדבר איתה על 'דברים בְּרוּמוֹ' – זה מה שגמר אותו. לא שהוא איזה פילוסוף גדול אבל כמה אפשר – "הילדים, הילדים, הילדים"…? והוא אוהב אותם יותר מאת עצמו, אפילו אם אמרו את זה קודם, לא משנה.

אז ברור לו שהשנה, די בטוח שמיסטר גוֹד לא יאשר לו חתימה ואת הדיל המשתלם הזה כולל הכל, אבל הוא – שניראה עדיין לגמרי מעולה (כולם אומרים ו-איך מסתכלות עליו…), הולך להיכנס בלחיות את הרגע ועל פחות מְצִיפָּרְגִית כפרות שיודעת לנקר בכל הרמות אין צ'אנס שיתפשר.

שם האמן (או שם היצירה) – Basil Eye

והאמת שכבר יש משהו, אבל הוא עוד לא יכול לדבר על זה, זאת אומרת… הוא אופטימי, אבל רק אחרי החגים אמן סלע עשוי להיווצר מצב פוטנציאלי לשחיטה.

22 מחשבות על “כמו שֹק תפוחי אדמה

 1. אוי, פֶּנִי, פֶּנִי. לבנו לך. מי ייתן ויימצאו לך המסייעים – חברה, קורס, מטפל/ת והכי חשוב: עו"ד אפקטיבי/ת [שיוציא עבורך את הדיל הכי משתלם, שמיסטר-דברים-בְּרוּמוֹ ישלם באבי-אביו על שנות התום שלך, ועל לכתך אחריו ללדת לו ולגדל לו, מעולה-בעיני-עצמו-שהוא] – להוציא אל הפועל את הפוטנציאל שעדיין בוודאי (בטוח!) מזמנים לך החיים: להיות אישה מוערכת בעיני עצמה ובעיני זולתה, ולזכות עוד באהבה. או אהבות. מהיֲש [בהדגשה חזקה על ההברה השניה]?! בחיים האלה, חדפעמיים שהם, אפשר שתגיע אהבה יותר מפעם אחת, פֶּנִי.
  ועל ההוא – נו, חבל להשחית מילים נוספות. אדרבה, שתגיע אליו צִיפָּרְגִית ותנקר לו את שארית ההערכה העצמית יחד עם כרטיס האשראי שלו, הפילוסוף.

  אהבתי

 2. תמר, כמי שנכנס לסיפורים שלך כמו שחוקר מ CSI נכנס לתוך זירת רצח, אינני יכול להתעלם מכל מיני זוטות בלתי נחשבות כמו למשל מי קורא לעזאזל לבת שלו " קוּנֵיטְרָה"? ומה, שאלתי את עצמי בחשש גדול, מה, כשיחזירו את הרמה הוא יחזיר גם אותה לסורים?

  אהבתי

 3. את מתחילה לחזור לעצמך ובגדול אולי "געפילטע"מערב ראש השנה או דג אדום בעצם לא חשוב איזה דג אבל דג שעשה את שלו.. חזרת לעצמך, פוסט מדהים מתאים במיוחד לימים נוראים עצוב אבל מלא תקווה למנקרת חדשה עם נוצות צבעוניות כמו היונה-ינשוף שלך מהעבר הלא רחוק..
  אהבתי את התגובה של אש"א ריח מוכר של לוחמת פמיניסטית וזה נכון שבשלב ב' בדרך כלל קיים חיבור מיסטי בין אישה לגבר דרך ניקור כרטיס האשראי שלו כי בלי זה אין אהבה..הדגש כמובן על בדרך כלל ויש גם מיקרים יוצאים מן הכלל אבל הם מעטים..צום קל לכולם וגמר חתימה טובה לאלה שצמים וגם לאחרים שלא…

  אהבתי

  • אש"א – אףכי מזה שנים כה רבות בפאזה הפוסט-פמיניסטית בחייה – מודה לך, יעקוב-עם-ו"ו על שמצאה חן בעיניך תגובתה (ובמיוחד בתור מי אשר – כך משתמע בין שורותיך – יצא לה, מסתבר, להיכלל ב"מיקרים יוצאים מן הכלל", מעטים שהיננה [היא והמחובר שלה] ובאופן מיסטי… וואו). צום מועיל לצמים וחשבון נפש מאוזן לאלה שיבקשו תיקון וימים טובים – כך או אחרת – לכל באי עולם.

   אהבתי

  • המון תודה יעקוב.
   …למען היושרה (אני מניחה שזה עקרון חשוב בימים רגישים אלו) ואפילו שאני רחוקה, מודה שהדבר הכי קרוב לדג שאכלתי בשבוע האחרון היה ג'מבו שרימפס, על הגריל עם קצת שום ולימון …אולי באמת יש מצב לחשוב יותר מסורתי – לטחון ולקצץ אותו לכדי גפילטע מדי פעם, בריא ודל קלוריות).
   צום קל וחתימה טובה ובהירה!

   אהבתי

 4. ואז,בגיל חמשים ושבע או שמונה,כשיחלו הבעיות הרפואיות(שלו: סכרת,לחץ דם וכו'),תסביר לו הפרגית
  שהפכה להיות תרנגולת  – תחת שנגמר לה ממנו,שזה לא הוא אלא היא,
  ושהיא צריכה להיות עם עצמה,עצמאות קוראים לזה,ואם קשה לו לבד,
  שיסתייע בילדיו הבוגרים.לשם מה יש לו לאדם ילדים?היא בת שלושים ושמונה,הפרגית,ולא הריחה מהחיים דבר וחצי דבר.אה,כן,ואת כרטיס האשראישישאיר אצלה אםלוקשהלו,ואז הוא יגלה שהוא שק תפוחי אדמה בעצמו,וגם הפרגית תגלה שהיא תרנגולת זקנה,למרות הגלזורה וה"מתיחות" של עור הפרצוף – ושלפרגיות צעירות לשעבר יש ביקוש
  מאוד מאוד מוגבל בשוק הפו"פ. מה עוד חדש?

  אהבתי

 5. ממש "לעשות שוק" נהיה כאן, עם כל התפוחי אדמה והקולינריה. כי מה זה החיים אם לא שוק ועוד כמה תובנות שההוא – שהוא לא פילוסוף גדול – בטח היה אוהב.

  והסיפורים שלך ממש משב סתיו מרענן… תמשיכי.
   

  אהבתי

 6.  
  למה לראות את השלילה למרות ששק תפוחי אדמה משמין מאד אף כי בגריל פחות ועדיין טעים אף כי אין כצ'יפס אך הצ'יפס מיועד לצעירים. כלומר, כמו במקרה ת-א גם בחיים יש כל מיני תפריטים המיועדים לכל גיל. יש גיל להתחתן וגיל להתגרש ולהתחיל עוד פעם, אחרת.  לאחר שנה קשה וטיפול אינטנסיבי היא , "תמצא את עצמה", תברך את האלוהים על מזלה הטוב שעזר לה להיפטר מהדרק הפלצני שסה"כ סיים תואר בהתכתבות באונ' בולגרית. בסופו של דבר , הבית והאוטו נשארו אצלה. עכשיו פעמיים בשבועיים , כשהילדים אצלו, היא משתרללת עם החמוד שהכירה בחדר הכושר. אז מה אם הוא צעיר ממנה ב10 שנים וגם לא משלם עליה כשהם יוצאים. שום דבר  בחיים לא משלם אך היא בדרך הנכונה. והכלומניק הפלצני אוכל לו את הלב. כשראה אותה אחרי שירדה 20 ק"ג ( גם קצת בוטוקס) התהפכו לו העיניים. עכשיו הוא בשכירות כי הבחורה האחרונה שאצלה גר, שנה, זרקה אותו. אמרה שהוא סתם פרזיט.

  מאד נהניתי מהפוסט ומהתגובות. למשל מ: 
    "ואני שואלת מה קרה לילדים שנקראו עם שם בגין, סאדאת וקרטר, כלומר על שם השלום – גם הפכו לטיפוסים קרים על סף אובדני"
  תחילה התעצבתי והייתי בהלם אך אחר כך ראיתי את החיוב. אכן זו הדרך.   
   

  אהבתי

 7. תלוי, תמרי, באילו מוצרים מדובר, בתאבון, בעונה, במחירים, במזל, בקונסטלציה. יכולתי לכתוב רשימה בלתי נגמרת של גורמים, כולל הפרפר בסין אך את יודעת שההדפסה קשה לי. נזכרתי שחשוב לציין את יכולת העיכול, סוג הדם, שעת היום ועונות השנה. בזה אסיים ואלך לחשוב על התפריט שלי. מי כמוני יודעת איזו השפעה קריטית יש לאוכל. אומר רק שבשלב של חיי אני בוחרת באוכל בריא, בעיקר אורגני ( אלא אם, באופן נדיר, אני מתנפלת על איזו שווארמה בלאפה או פיצה או עוגת קרם). כידוע יש לזה מחיר.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s