מספיק שאת לראות או להראות

פייג' היא לא האישה היחידה שאני מכירה המעדיפה לחלוק את חייה עם כלב מאשר עם גבר, אבל היא כן הראשונה שביקשה ממני לצייר אותה. ולא מובן מאליו כי אותן נשים, בהכללה כמובן, אינן מעריכות זעירות פתולוגיות המקובעות חתולית ובצדק – קשה מאוד למצוא רצועה מקשרת בין אישה פטפטנית נטולת חשיבה לוגית לאישה משימתית, סיורי חוץ ללא תנאי, הבוחרת לישון פנימה עם שעיר דמוי זאב במיטה, שכן על פי רוב מדובר בכלבים גדולים עם צרכים: לבדר אוזניים מחלון ארבע על ארבע דוהרת, לכרסם עצמות בגודל מאתגר וכמובן להתגרד.

כשישבנו על קפה עם כמה אפיפיות היא פתחה וסיפרה ברעד קול שאוסקר נורא מאוכזב ממנה, היא יודעת. כמו בכל ינואר אחרי החגים צנחה עליה הנפילה ונכנס בה דיכאון החורף וכבר התרופה השלישית שהיא מנסה וכלום לא עוזר. דר' דניאלס על סף מיואשת ממנה.

ואז בשבוע שעבר היא ראתה בטלוויזיה – ואף רופא לא יספר לך את זה – שלפי מחקרים שנערכו במיין, מדינת חורף נוראית לא צריך לספר לה, אבא שלה משם, מצאו שאמנות בעיקר פלסטית… לא, לא כירורגית… הצלחתי לעורר בה חיוך זמני, יכולה להצית את האור הפנימי לאורך זמן, אפילו כמה חודשים ולחולל שינוי אמיתי, אפילו אם את לא היוצרת, מספיק שאת לראות או להראות. 

היא הזמינה על גיליון עבה ממוחזר מבד, את שניהם ביחד כאילו שעכשיו הקיץ ההוא בו התאהבה ועל פי בקשתה והמזומנים ששפכה שחטו במיוחד בשבילו חזיר שלם על המקום. ואחרי שניקו, הגישה לו לראשונה בזרוע חשופה עצם אמיתית ולהתעלף מלחשוב עד כמה בתולית הייתה אז מבחינה כלבית.

אם אני יכולה, היא צריכה את זה גמור בתחילת פברואר, לפני חג האהבה כדי שתספיק למסגר להם מיוחדת. לא אין צורך בטונות של ורודים ואדומים, הכי חשובה לה טמפרטורה גבוהה ותחושת נמסות באוויר, כי כבר כמה חודשים, אלא מה בגלל הקור… ואוסקר ברור, פחות אוהב אותה צוננת.

אוסקר ופייג' / ינואר 2013

למרות שחיי היום יום שלנו שונים בתכלית ומן הסתם גם הרקע הסוציו-אקונומי, אני מבינה את פייג' יותר ממה שהיא חושבת ולא רק בגלל הגעגועים העזים לחום הקיץ, יותר בגלל הדחף (שהוא גם רצון) להיות לא פחות ממושלמת בעיני הזָכר שלך.

10 מחשבות על “מספיק שאת לראות או להראות

 1. את בטוחה כי זה אוסקר בציור? או שזו פרשנות אמנותית לאוסקר? מהתיאור שלך הוא מצטייר אחרת לחלוטין. לטובת מי,  פער הסוציואקונומי בינך לפייג'? אגב, השם פייג' אהוד עלי במיוחד, נשמע כה אמריקאי, כה כפרי, כה מנותק מכל מה שקורה פה. האם האפיפיות מעשה בית הן?

  אהבתי

  • הי ז'אן קלוד, הציור מאוד דומה לאוסקר. אם השוני שהתקבל הוא בגלל שתיארתי כלבי זאב, זה משום שבהכללה ממה שאני מכירה התרשמתי שהם מאפיינים את הז'אנר הכולל ואכן – אוסקר לא כנעני אפילו לא מזכיר, יש לו לדעתי הלא מקצועית פן לברדורי אבל לא שאלתי, ענייני גזע הם לגמרי מחוץ לתחום פה (בשיחות מהסוג הזה). אבל הוא כן אוכל חזיר. ובנוגע לפער הסוציו אקונומי – פייג' הרבה מעליי, היא יכולה לקנות מאה כמוני בלי לרשרש ארנק. והאפיפיות הן של בית הקפה שמבטיח שמכין אותן בעצמו – טריות, לא קפואות מופשרות או משהו.

   אהבתי

 2. תודה על אדיבותך. אם כך אמשיך ואשאל, האם פייג' דומה לאותה אשת סיסטם מחלומותייך? האם ציירת אותה בלבוש קייצי עקב דכאון החורף שלה? מה היא אמרה על הציור?

  אהבתי

  • לא, פייג' ממש לא דומה לאשת הסיסטם מחלומותי, טיפוס אחר לגמרי. אשת הסיסטם אומנם מבריקה ואנליטית אך רחוקה מאוד מלהיות חומרנית כמו פייג'. נהוג להשטיח את האיפיון הבלונדיני אבל יש הרבה גוונים וגם אינסוף אפשרויות. והנה אתה יכול לראות את הסיסטם בסביבתה הטבעית כאן.
   ציירתי את פייג' בלבוש שהיא באה להצטייר בו והסטודיו שלי מחומם, אבל כן בהחלט – אווירת הקיץ הייתה מוטיב מרכזי שביקשה לשבור בלבו של החורף (ינואר) האפור והקר. 
   היא הייתה מרוצה מהציור, אבל המבחן האמיתי כפי שציינה יהיה כמובן בחג האהבה כשתחשוף אותו שי לאוסקר.
   ואחרי כל כך הרבה תשובות ומידה לא מועטה של חשיפה, שאלה אחת בחזרה, אם אפשר – ז'אן קלוד בונאר, הוא שמך האמיתי או הספרותי?

   אהבתי

 3. צריך לגלות לפייג' שחל איסור על שינה עם בעלי חיים מדאורייתא.
  אני מניח שמאחר וכולם ככה בארה"ב חיים בחטא אולי כדאי שתשקלו לחזור לארץ מהר לפני שזה יגיע גם אליכם.
  כמו בכל הסרטים האלה על ערי הלווייון האמריקאיות שחייזרים משתלטים עלתושביהן ומפרקים אותם לחתיכות ואחר כך מחברים אותם מחדש עם הראש של הכלב, כמו בסרט של טים ברטון על הפלישה ממארס…

  אהבתי

 4. ((: זה כל כך מדויק דודו. העיר הזו לדוגמה, נמצאת בעמק שמוקף בגבעות ואח"כ הרים ולא פעם ולא פעמיים החטאים האישיים גודשים את הסאה ונדמה שהחייזרים פשוט עוד שנייה גולשים בהמוניהם מההרים למטה. שיתפתי כמה אנשים פה בתחושה הזאת ומסתבר שהיא לא כל כך פרטית.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s