מנהיגותה של חדת חנית

עכשיו בפגרה. קיץ ויש ימים ממש לוהטים אז רוב הבנות מנצלות ודוחפות את המטאטא לאיזה קבלן משנה אמין לטיפול עשרת אלפים. לא בעיה לצבור עשרת אלפים מספטמבר עד יולי, גם אם את לא בשיא הכושר, אני אפילו עברתי השנה את השלושה עשר אלף כך שיהיה כרוך גם בקליעת זיפים מחדש, רובם נשברו או נסדקו עוד במקנזי פַּאס (McKenzie Pass), אני קצת רועדת מלהיזכר כי גם פגשתי שם לראשונה את אֶרין שהפכה אותי מאישה אפרורית לאייקון צובע קהילה.

bend2011Mc_black

bend2011sister_cloud

מקנזי פַּאס (McKenzie Pass)

זה היה בסתיו האחרון, יומיים אחרי שסגרו את דרכי הגישה היבשתיות לשם זאת אומרת את הכבישים, אבל אותנו אף אחד לא טורח להגביל או לבטח והיה כבר קצת שלג על הפסגות והבהובים של עצי צפצפה בטיפוס על חלק מהמדרונות שהחליפו צבע על השעון האקלימי, יום מקסים ובַּפַּאס, ישר קלטנו אחת את השנייה. לא יודעת אם בגלל שהיא חצי יהודיה והייתה מתנדבת בקיבוץ גינוסר בבננות חצי שנה וגם סבא וסבתא שלי מגינוסר, ביליתי שם הרבה כשהייתי ילדה והיא אמרה – הכינרת ואני אמרתי לה – כן, הסי-אוף-גלילֵי ואז התיישבנו על שפת האגם המזרחי לפרק מעטיפתם סנדוויצ'ים חיטה מלאה עם אבוקדו והיא צדה שהציפורניים שלי קצת מלוכלכות מצבע שלא הצלחתי להוריד והסתערה.

bend-2011lake-cu

איסט לייק 

ממתי את יודעת שאת כזאת? קצת גמגמתי לחשוף על ההתחלה אבל הנוף פעל עליי את פעולתו וטשטש מעצורים והודיתי שרק בשנתיים האחרונות. את מבינה, כשגרתי בישראל בכלל לא הייתי מודעת לאופציה ולכל מה שהיה כרוך תחת הכותרת 'אתגרי', היה לגמרי מחוץ לתחום בשבילי. מה, לא היית בַּאָרְמִי? הייתי, הייתי אבל רק סְקְרֵֶיטֶרִי לא פַיְיטֶר. איפה? באוויר. את רואה, שום דבר לא מקרי, זה התחיל אצלך כבר שם. וכמה שאני חושדת בחיבורים מופרכים נמשכתי להאמין לה וכשהיא ביקשה ממני ליצור ארסנל גרפי לכל הבנות של הקאונטי (המחוז), הסכמתי.

me-with-the-broom-winter-s

הַמְרָאָה (נובמבר 2012)

עבדתי על הפרויקט כל החורף, בהפסקות, כדי לא לחבל ברעננות המטרה אבל רק אתמול נפגשנו שוב לכבוד תום העונה למסירה והענקה. אֵרין שקיבלה ממני את הקבצים במייל ושלחה למדפיסי דו ותלת ממד הייתה ממש ברקיע השביעי. לראות את כולנו מאובזרות כאיש אחד מרגש אותה מאוד. ככה היא אמרה וגם אני מאוד התרגשתי פעם ראשונה אולי, שהרגשתי שהתקרבתי ולו בארץ זרה להיות שותפה במנהיגותה של חדת חנית או ראש חץ או איך שלא הגדיר את עצמו, סיימון נ' המורה המיתולוגי לציור במרחב, אהבה תופסת ראשונה.

3-witch-cards-packed--blog witcch-all-items-blog witch-time2-blog
witch-heart-broom-corn-blog

witch-bookmark--all-sides-fwitch-backyard-and-cat-e-bl

היה לו מבטא אמריקאי כבד, הוא עשה עליה בשנת שבעים בגלל ציור של לאה ניקל, 'הפרפר'. הוא אהב לדבר הרבה על קומפוזיציה ויחסי כוחות בין כתמים שאיבדו שליטה ולמרות שהשיעורים איתו היו אז קיומיים מבחינתי, סוג של משמעות החיים אני לא חושבת שבסופה של שנה לקחתי ממנו הרבה הארות, כאלו שעוזרות מקצועית כשבן אדם נגש לדף ריק ולא יודע להחליט מי נגד מי – אבל מה שכן, הולך איתי עד היום המשפט החוזר שאיתו הוא היה פותח כל שיעור – 'אמנות זה לא קסם אבל תחפשו טוב טוב איך לעשות את המֶגִ'יק'.

25 מחשבות על “מנהיגותה של חדת חנית

 1. היו המון מכשפות וכולן על מטאטאים באיכות גבוהה, וגם הרבה תנופה הייתה, 
  לקח זמן עד שהבנתי שג'ק ניקולסון חסר לי קצת בתמונה

  אהבתי

 2. את בטוחה כי בכל המדינות בארה"ב, החוקים נגד מכשפות בוטלו? אחרי פוסט כזה, הייתי בודק טוב טוב, לפני שהייתי מבקר במדינות אחרות. בכל מקרה, הנאה גדולה. אגב, איך מתאימים את החתול למטאטא?

  אהבתי

  • תודה רבה, ז'אן קלוד. עד כמה שאני יודעת החוף המערבי והחוף המזרחי בטוחים בחלקים מהאמצע וכמובן הדרום יש מצב גבולי לחושך. עד כה לא נתקלתי בבעיית התאמה בין חתול למטאטא או ההפך ונסיתי לפחות ארבעה מכל ז'אנר. איך שאתה נותן גז ואומר ג'ק רובינסון (או כאמור ניקולסון) הם כבר ומוצאים את מקומם וארוזים פרפקט לטיסה.

   אהבתי

 3. תמרי, יקרה. הסדרה נהדרת ומרגשת. מזכירה לי את ביקורך האחרון על המטאטא האדום בליווי החתול הכחול. מתי תבואי לבקר שוב. גם אני מנסה להתרומם מעל הקרקע אך המטאטאים בבאר שבע לא נושאים את משקלי. אני חושבת שאזמין מטאטא באינטרנט. האם את יכולה להמליץ על אתר מסוים.

  אהבתי

 4. ארה"ב אאוט, רומניה אין.
   
  לפני שנתיים עודכן החוק ברומניה, כדי שההכנסות של מכשפות יחוייבו במס הכנסה.
  לפי החוק הרומני, ניתן לתבוע מכשפה אם היא לא מילאה את הצד שלה בעסק, ונשיא כבר טען שהפסיד בגלל שהוטל עליו כישוף.
   
  איפה אורגון ואיפה רומניה? ארצו של ולאד הערפד מנצחת במטאטא קשור!

  אהבתי

  • וואו תודה על העדכון אלמואדיב, לא ידעתי ועכשיו מצאתי בגוגל. מדהים! …דווקא מרגישה הקלה עצומה להיות במרחבי האאוט והרי לגמרי בקטגורית התחביב והפעילות ההתנדבותית למען הקהילה.

   אהבתי

 5. מוקסמת לגלות עוד קולגות (מאחווֹת הפזורות על פני הגלובוס)
  ושבה ושואלת במפגיע: witch-garage – איפה, איפה יש? כי כאן תקועה עם מטאטא לגמרי defective וגם הכדורבדולח יצא לא-תקין במֶשֶךחיים הזה. איך, איך שולחים ככה מכשפה לחיים. איפה האחריות, דחיל-ראבקום

  אהבתי

 6. למרות המרחק העצום טוב שאת איתנו, אפשר קצת להתרווח ולהנות מהומור בריא ומעודן את עוזרת לנו לברוח מהקיץ הלוהט ודיכאון שמשרים עלינו אסד אחמדיג'אן ומורסי מכיכר תחריר..כרגיל הציורים שלך הם עשר ומעוררי השראה אגב איפה אפשר ללמוד לתואר מכשפה או מכשף והאם דרושה השכלה אקדמית כתנאי מוקדם לקבלת הרשיון..?אשמח להתעדכן אולי בעתיד מי יודע תמיד טוב שיש עוד מקצוע ברזרבה..

  אהבתי

  • תודה רבה, יעקוב (: ולגמרי איתכם.
   וכן לתואר מכשפה מן המניין רשומה כחברה הזכאית למעוף חופשי בשמיים הטריטוריאליים של ארה"ב, שזה כידוע לא רק בצפון אמריקה, דרוש לפחות תואר ראשון (עדיפות למקצועות 'ההומניים') + השלמה של קורס של הארגון הבין-מדיני – שלושה חודשים באמנות החזקת מטאטא, שזה לא כל כך פשוט כמו שזה נשמע, אבל כן קורס שניתן למצוא בכל עיר גדולה ואני יודעת שיש להם שלוחות מתורגמות גם בתל אביב וירושלים. 

   אהבתי

  • זה נכון אלמואדיב, עדיין, מעדיפה את המסורת שגם קרובה יותר לטבע וגם ידידותית בהרבה לסביבה. מעבר לכך, לדעתי אין תחליף שווה ערך למעוף שקט, אפילו אם פחות מהיר.

   אהבתי

 7. הכל נכון, אבל אחרי שעה-שעתיים, כשהמוט של המטאטא מתחיל להרגיש כאילו הוא רוצה להתחיל בדיקה רקטאלית פולשנית, הגב החלק והרחב של הובר, פתאום מתחיל להיראות אטרקטיבי, למרות הרעש וחוסר ההמשכיות המסורתית. זה לא סתם שגברים ממארס – אבל נשים מעדיפות שתהיה עוזרת.

  אהבתי

  • אה (: …בבעיה הזו ה-בהחלט יש להודות מוכרת, כבר הכירו דנו וריככו פתרון גם הנוטים לטבע. עלה תאנה צעיר אבל עסיסי מתחת לישבן. עובד בדוק. ואגב מעניין שבשיחה שהתפתחה בינינו בקהילה (רק בנות), התברר שבאמת אף אחת מאיתנו לא לוקחת עוזרת.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s