עמוס, אל תטוס לאורנוס

סיגי אמרה לי – תמרוש, בבקשה תכתבי עליו באריכות אחרת הוא ייפגע ויעשה דווקא, את מכירה את עמוס. ברור שאני מכירה את עמוס, אבל לא כמוה ואריכות מעולם לא הייתה איכות תקפה בינינו, אז מאיפה שאני אגייס אותה דווקא עכשיו כשלדבריה צריך לשכנע אותו בפוטנציאל הטוב של כאן ועכשיו? סיגי לא הרפתה, בדיוק תמרוש – כל אחת מאיתנו צריכה עכשיו לגייס מעצמה את המְעֶבֵר, עמוס הוא הזיכרון הכי חי שהיינו ממש יפות פעם, הוא הרי לא הלך עם מכוערות. אם הוא נוסע עכשיו עם כל הידע הזה, הלך על כולנו. מי יאמין לנו היום?

מה אכפת לי מי יאמין לנו היום? אפשר לחשוב שאני בת שתיים עשרה, או בת עשרים אחרי צבא, מבולבלת לאן הכי טרנדי לברוח לכמה חודשים – חוץ מזה, בעיני סיגי אף פעם לא הייתה יפה, אבל נכון שהיה לה גוף משגע וכל הבנות דיברו על הגוף שלה כאילו דיברו על יחסים אלטרואיסטים, איך שהוא מתקמר עם הטבע ומתאים לכל מזג אוויר ולכל בגד.

ועמוס? הוא לא ממש הוכחה לכלום, זאת אומרת מבחינה חיצונית, הוא לא ממש משוב שנותן מדד, הוא הרי היה מוכן להשקיע כמעט בכל אחת שנותנת מבט, את המעט שיש לו. כי בינינו, זה היה די מעט למרות שעם הרבה חן. ובגלל זה בעצם אני מתגייסת בכלל, בגלל החן שלו שכבש אצלי אמפתיה נצחית בלב, לא כמו סיגי שממש חושבת שהוא מציאה ושאסור לתת לו לחמוק לאורנוס.

woman-with-cat-blog

כי הסתבר לי ממנה, שככה הוא החליט שהוא הולך לטוס לאורנוס, לא לפני שהוא מתגרש ומשתדל ליידע את כל האקסיות שלו, אלו שמכירות אחת את השנייה קבוצתי, או אלו שלא פרטי, שהוא לא חוזר. זאת אומרת שיותר הוא לא יחזור להן – לא באמיתי ולא בחלומות וגם לא במחשבות. רק אומר. כי אורנוס, כך הבטיחו לו בסוכנות הנסיעות לחלל, יבלע אותו ואת המעט שיש בו וייקח גם מאיתנו את כל מה שהוא אי פעם נתן.

אחרי שהתעייפתי מהזיבולים של סיגי פשוט הרמתי לו טלפון. אמרתי לו ישיר – עמוס, אומנם כבר עשרות שנים לא, אבל זה יהיה נורא חבל. האם אתה בטוח? בטוח לגמרי. שאתה רוצה להשאיר אותנו לבד? אנחנו לא מספר מבוטל. שתיקה.

כן, נקטתי בטקטיקה הבזויה והשחוקה ש- זה לא אני, זה אתה. אתה חשוב לי, לא אני לעצמי. אבל עמוס שועל זקן, צחקק ביובש ואמר שיש לו מניע אחר. ואז התחיל להתבכיין על תחושת אכזבה מהכל, בעיקר מהיחסים עם אשתו לשעבר ועם שני ילדיו. הייתי צריכה לקחת אוויר ולרדת ממש נמוך כדי להסביר לו שהוא מתנהג כמו תאגיד אכזר. עם כל הכבוד למוסד המשפחה, הוא לא יכול פשוט לפטר את כולנו בגלל שלא הצליח לו עם רונה שני, או איך שלא קראו לאישה הדוגמנית שלו, שלמרות שלא ראיתי אותה יובלות אני זוכרת, היא באמת הייתה מאוד מאוד יפה.
בכל מקרה, הוא אמר שהוא יחשוב על זה, אבל היה נשמע לי שהוא בקושי מצליח לשחזר מי אני. טוב, מה שהיה לנו, היה קצר כל כך.

2 מחשבות על “עמוס, אל תטוס לאורנוס

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s