קמפינג – פרק 84: מבקר התאטרון

ארבע דמויות קומדיה דל'ארטה / קלוד ג'ילו (1673-1722) 

לקמפינג פרק 83: פגישה במילאנו / עופר גורדין

עד שבוע הספר אנחנו ב'צרצר', במירוץ אחרי הזמן. השנה, נביא אותה לראשונה בסדרת חוברות צביעה אקולוגיות לילדים. כל הטקסטים של סופרת הננסים העולה – מעין ניצני, שכותבת בלופ בלתי נגמר על בעלי חיים, מיחזור ואהבת הסביבה. גם החבר שלה, עושה במלאכה. מאייר חיות מוסמך מתוך זיקה חריפה למקורות – המערה הספרדית אלטאמירה, עם ציורי הביזונים המחוקים – בציפורניו (טיפוס שעיר…).

בעזרת טכנולוגיה עולמית שפותחה – כן, כן 'אצלנו בטכניון בחיפה', בסוף השימוש ניתן יהיה להתיך את החוברות בטמפרטורה החדר. תספיק התלהמות מינורית אחת בסלון הביתי, אפילו אם אין בו טלוויזיה – על מנת להתחיל את פעולת ההתפוגגות. חינוך היום, הוא אובייקט מתכלה וצריך להכיל את זה בשתי ידיים, תמרי. בחיי, צבי …אני לא מאמינה שגם אתה כבר אומר 'להכיל את זה'!

הם מביאים איתם את הסקיצות לחוברת על הזברות. מעבר חציה מתעתע. איכשהו, הפגישה עם הזוג הכותב והמצייר, שולפת ממני אגרסיות דרגה ראשונה. בערך אחרי עשרים דקות, אני שמה לב שתוך כדי הקשבה מאופקת לגחמותיו של הזכר התניני שלה, הלסת שלי – פיזית על חריקת שיניים. נפרדנו חפוז בכיכר מסריק ובצעדים מהירים חתכתי לקפה פּוֹמוֹדוֹרוֹ, בכיכר מילאנו. בדרך נשרו דמעות, תירצתי אותן לעצמי בסיבה הקלושה שטרם ביקרתי במילאנו האמיתית. אפשר לחשוב… מה יש שם? תיקים ונעליים??? טוב, ברור שלא זה הענין ושבעצם מדובר ברגישות טריביאלית, המאורסת לַתחושה הפוסט-מחזורית שהעולם על סף נמס.

אחד רזה מאוד מתיישב בשולחן מולי וחובק לפטופ. בגלל הצנימות וקו הפרופיל המחודד, הוא מזכיר לי את הקמצן החתיך מירושלים, שפעם הייתי חברה שלו כמעט חודשיים. סרט הוא לא שילם עלי, אבל מי סופר? באופן הפוך מהמקובל, הוא מתמקם לו ומיד משכיב את הלפטופ לישון בתוך תיק עור בחיקוי נמר. זורק בי כמה מבטים, נכנס בלהט במשולש פאי פקאן וקינמון ומגיח לבצע הכרות. עוד שם חסר זהות המאחד שתי אותיות אקראיות – 'רן'. למה אני מסבכת? הוא לא רוצה לשמוע מילה ומזמין לי גם אחת. הם אלופים פה, את חייבת לטעום.

מי האיש? מתקן עולמות על פי דוחות אישיים מן העבר? לא, הוא מבקר תאטרון בעקמומון של האוניברסיטה. 'בעקמומון של האוניברסיטה???' כמעט חנק אותי הקינמון מצחוק ואותת לו – אם אני פנויה היום בערב, יש לו כרטיס כפול להצגת רטרו בסגנון הקומדיה דל'ארטה – קרקס להטוטים עם שני קופים, אריה, פילה לבנה, ליצנים ומסכות קרמיות. פעם לקחתי קורס בחירה על הקומדיה דל'ארטה ו-אני בודאות לא סובלת את הז'אנר, אבל בסיכומו של משולש פקאן, ערכתי התלבטויות וסיננתי – מדובר בספרות מקצועית!

לקמפינג פרק 85: מָרָק מקפיא / עופר גורדין

5 מחשבות על “קמפינג – פרק 84: מבקר התאטרון

 1. יופי, תמרי, העיקר לא במבי. הפעם זה אינטלקוטאל היודע לכתוב ולא רק לקרוא. עם זאת עליך לגלות זהירות כי האיש כפייתי ושתלטן. בקמפינגים האחרונים ישנה הטייה משונה לעבר עוגות פקאן תוך הדרה של עוגות שוקולד וגבינה שלא לדבר על טרמיסו וכגון אלה. כך זה מתחיל. אחר כך, כשמבינים מה קורה קשה להיגמל. פושרים של עוגות פקאן מסתובבים בינינו ואחר כך, כשהן כבר מכורות ושמנות, מפקירים אותן לגורלן לחכות לבמבים ללא תוכלת.

  אהבתי

  • …יתכן שנסחפנו – אני חשה אחריות ואשמה קלה ומסכימה איתך לחלוטין שבהעדפת עוגות יבשות ופריכות, דוגמת פאי פקאן – ובהדרת עוגות מוסים, גבינה וכל הנמרוחות הללו שאוהבות לשיר ולהחצין את גופן – יש מן הטעם הנפגם והבלתי ליברלי. דברים מתחילים בקטן כפי שאמרת, אבל המדרון נוטה להיות חלקלק ואוטוטו לא יהיה קשה מדי לנחש מה יגישו ככיבוד בכנסי גינקולוגים… בטח לא גבינה עם פירורים….

   אהבתי

 2. האסוציאציה הויזואלית בתום הקריאה התערבבה לי עם רץ הצחוק וזה טוב. טוב. לי אין מושג מה נכון ומה לא אך לפעמים אני אוהבת להתווכח, בעיקר כשאני פוגשת טהרנות אך נחזור לעניין העוגות שבהן אני מבינה ( כצרכנית) למרות שכמשה רבינו עלי לעמוד על הר נבוא קולינאי ולא להיכנס יותר לארץ המובטחת. חבל לי שבזבזתי את זמני בויכוחים פוליטיים למרות שברור לי שאיני יודעת מה נכון. לעתים אני יודעת מה לא נכון. שלא יגידו לי שממתיק מלאכותי ממלא את מקום הסוכר או קצפת צמחית ואפילו חלבית דלת קלוריות יש בה משמחת החיים. זה עולם דורסני ההורס כל חלקה טובה וכל שמחת זלילה. בכל פינה מאיימת עלינו איזו דיאטנית, בכל דקה מזכרים לנו להתעמל.
  .

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s