קמפינג – פרק 89: למען יראו וייראו

לקמפינג פרק 88: מאמר אורח / עופר גורדין

הטקס ברחוב שמעוני הכה גלים עד כדי כך שבאו לצלם מהטלוויזיה. הפעילים מתחילים אותו בסביבות חמש – חמש וחצי, כשהרבה אנשים חוזרים מהעבודה. גם אני. היום גם מחלקים חינם את הגליון הראשון של 'כתובים' – אחד מראשי המארגנים הוא פעיל מילולי באוניברסיטה העברית וכנראה שהם נתקעו שם על הר הצופים, עם יותר מדי סרחי עודף. אני לוקחת אחד ומביאה דיפדוף. על ההתחלה  – שני עמודים ריקים, בטח איזו הברקה קונספטואלית – 'המשורר הוא עירום' או משהו בסגנון, לך תבין…

'למען יראו וייראו' מסביר לי שוּלי, המוכר המסטול בפיצוציה. קריירת מוסיקה מרוסקת ועל סף חזרה בתשובה. כשהוא מתכופף כדי לחפור לי ארטיק מהפריזר, סוס נחשף מעל מכנסיו. 'למען יראו וייראו' מקועקע בפונט מקראי בסמוך לזנבו. ממתי הסוס, שולי? אה… ראיתְ? …יָשָן… הודו אחותי, חב"ד, מחזור תשעים ותשע. תגידי, בא לך שְנָאפָּלֶה? שנים לא הציעו לי שְנָאפָּלֶה ועכשיו לצלילי נגינת חלילים למען משוררים וסופרים, זו הצעה שמקבלת מימד סוריאליסטי. תודה, שום דבר שוּלי, יש לי עוד ארטיק שלם על הראש.

את הַשְנָאפָּלֶה הראשונה למעשה חטפתי – לא קיבלתי. זה היה לפני תשעים ותשע כשעדיין לא דיקדקו במושגים כמו 'כבישה ראשונה' (Extra Virgin) או 'בתולה שניה'. אז, לא היה צורך להגר ליבשת אחרת כדי לזכות במכורה. מה פתאום בלילה? שוּלי ניראה מבולבל. טוב, כבר יותר מעשרים דקות שהוא צריך לתחזק קשר עין ולמעלה משעה שלא לקח סְנִיפָה מהחומר הוורוד שהוא מחזיק ליד הקופה. טיימינג עלוב, כי בדיוק כשאני חושבת לנטוש אותו לנפשו השרוטה, סלסולי מוזיקה מזרחית, כפי שהוא מתוודה על המקום – מביאים לו את הגָּ'נָנַה והוא נמס ליותר מסך חלקיו. שלולית עכורה של שוּלי מציפה את רצפת הפיצוציה וכאילו מעצמו נופל מִיָדַיי גליון 'כתובים' וצולל כמו סמרטוט אל תוך הנוזל השמנוני. פרסות דהירה רומסות את נייר הכרומו הלבן ושועטות הישר לַכּיכר, לחמוד את הדבר האמיתי. מילא… בין כה אין סיכוי שב'כתובים' מצוי מידע על איך להחזיר שבר כלי למצב מוצק.

6 מחשבות על “קמפינג – פרק 89: למען יראו וייראו

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s