בקצה המנהרה

הם היו בדרכם לאירוע נחשק בו השתתפו אנשים שידעו בדיוק על מה הם מדברים לכל אחד לפחות נושא אקדמי אחד שבו הוא שולט מילולית בכל שעה של היום ואם נדרש גם באישון לילה כמו בלחיצת כפתור על מגש. וברגע האחרון לא הצטרף אליהם ההוא שעכשיו במשבר וככה לא מתוכנן הם עשו את הדרך רק שניהם ונכפתה אינטימיות.

היא אישה נאה ותאוות ידע כפייתית אוגרת אינפורמציות בתחומה ואם מסננים ומחשבים מדויק אחת מהמומחיות הרציניות בתחום הפיזיקה הנגזרת מחידה ופתרון והיא כבר הגישה לו את הבקשה לתקציבים לא קטנים עבור המחקר החדש שלה. על ילדים. הוא ישב בשרני על הקופה וכולם התחנפו אליו ועל פרויקטים שלה כבר שוחררו המון כספים וגם לא נחסכה ביקורת. 

אז כשנכנסו למנהרה של חמישה וחצי מייל בתוך רכס מיוער והיא לא אחת שמאמינה באלוהים ברור שלא והוא על הכניסה שאל בחזרזירות אופיינית מתי היא כבר תואיל להפסיק לחשב ותתמכר לגופו השמנמן, זה לא ייקח הרבה זמן, הוא זריז. ההומור העצמי שלו אומנם היה חינני והיא לא הייתה אחת מאלו שנגעלות או רואות בכך הטרדה – להפך הוא באמת שמנמן ובעבר היה אפילו שמן מאוד ונשוי עכשיו הוא גרוש גם היא גרושה אבל זה לא אומר שהיא לא מעוניינת. היא דווקא מאוד מעוניינת. לא בקשר יציב ולא איתו הוא עבודה אבל בקשרים ארעיים שיכולים לרענן. מאוד.

מזג האוויר בכניסה למנהרה היה גשום עם רוחות צפון מערביות. הוא החשיב את זה לפוטנציאלי. היא החליטה לנקוט אסטרטגית קלילות מרוחקת. אתה מצחיק זה לא יכול לקרות בינינו. למה לא? כי זה כמו חידה ללא פתרון דלת בלי משקוף ארנק ללא כרטיס אשראי. הוא חייך חיוך רעב שניפח לו טוב טוב את הלחיים. לא חשב באמת שתסכים רק היה חייב לנסות בשביל לא לחוש חד צדדיות חמוצה עם התקציבים שכל הזמן נשפכים.

tunnel

מרחוק הפציע האור בקצה המנהרה ופקק חשמלי קפץ בה בפתאומיות בכל זאת חוקרת וביקשה ממנו לעצור ממש מיד אחרי היציאה אם אפשר. והיה אפשר מיד בצד הכביש חניון עם כמה שולחנות פיקניק. שירותים? לא. היא חייבת לתעד חשיבת רוורס ואולי גם לצלם. משהו ענק שאין לה מושג איך חמק עד כה מאבחנתה. אני? שובבותו הפאלית השתוללה. לא. האפלה שבפתח המנהרה.

23 מחשבות על “בקצה המנהרה

 1. אכן מזכיר לי חוקרת…..מאוד מתבלטת בתחומה…….שבמשך למעלה מעשור….השתלטה על המלל בארוחות החג……כעבור בשנתיים היא פתאום הבחינה בקיומי….ושאלה…..את אלמנה? או גרושה?…..ואם הזמן קמה לה סגנית……..וווו

  אהבתי

 2. לו חשבו, האנשים, על האפלה בפתח המנהרה ולא על האור, ביציאתה, לא היו נכנסים לתוכה ומכך אפשר להשליך על שאר המצבים שלתוכם אני נכסים מפני שאני זוכרים רק את האור בקצה המנהרה או יותר נכון מתעלמים מהנתון המצער שלעתים האפלה מצפה גם ביציאה. למשל, מה רואים היוצאים ממנהרה בלילה. גם אם נניח שפתח היציאה מואר בפרוז'קטורים הרי שגם את המנהרה אפשר להאיר מה שמעלה את  השאלה כיצד נדע מתי נגמרת המנהרה ומתי מתחיל החוץ. אני?

  אהבתי

  • זה יפה שולמית מה שכתבת על לופ המנהרה ומוביל ישירות לתהייה (אני חושבת הבודהיסטית) האם החיים הם בעצם חלום בתוך חלום ואיך אפשר לדעת.
   וחבל שלא המשכת עם הוידוי, אני אוהבת מאוד וידווים בכל מקרה באותו הקשר חלומי ה-'אני?' בסוף התגובה שלך, נשמע כמו תגובה ראשונית של מישהו שהעירו אותו באמצע חלום דחוס והוא עונה על איזו שאלה שכבולה לסיפור אחר בכלל בו המציאות עולה על כל דימיון. 

   אהבתי

 3. פוסט ארוטי ובשרני, אחרי כל כך הרבה שנים שהאיש השמנמן אקדמאי מלומד ומאופק באופיו מעז לרמוז לה שהוא להוט והוא חושק בה.. זה מסתדר היטב עם אור בקצה המנהרה אכן יש תקווה עובדה היא לא דחתה אותו על הסף מי יודע אולי בפעם אחרת לפחות היא כבר יודעת..פתיחה יפה לרומן על יחסים מיוחדים בינה לבינו בסביבה מאוד שמרנית.. על אף שהיום בתקופה מודרנית אין יותר יחסים נסתרים הכל גלוי ומהיר ונעשה בעזרת התקשורת הניידת דרך מסרים ( SMS)..מאוד נוח וקומפקטי כמו לדוגמה "יוסי נתן לי את הנייד שלך איפה נוח לך להפגש" סוף ציטוט.."כרגיל אהבתי את הפוסט שלך..
   

  אהבתי

 4. "אני" מילה שכולם משתמשים בה ובכל זאת היא אישית. וחידה ללא פתרון הרבה יותר מעניינת מכזו שנפתרת. ממש כמו שחלום לא מובן הרבה יותר מרתק מחלום הניתן לפיענוח.

  אהבתי

 5. לתעד חשיבת רוורס? הם לא בזה עוסק המין האנושי מאז – מי יכול לזכור בעצם, כמעט ה-התחלה זה היה – מצאו עצמם הצמד הראשון ככה בחוץ, תפוח ביד ונחש מאחור, המתהפכת כבר חוסמת להם ת'דרך חזרה, והם: איך זה קרה? למה? איך חוזרים – הצילו! ו… אין חזרה. רק התחבטויות ונוחם (והאשמות הדדיות, ברור) עד-אין-קץ
  מה קשור לפיזיקה הנגזרת מחידה, ישאלו אולי אלה שלא רואים קשר בין התגובה כאן לפוסט? מי אמר שקשור, מי? למה, חייב להיות קשור?

  אהבתי

 6. כמה מילים לאש"א ולתמר המר..
  חיפשתי מידע על מלחמת ספרד והקשרים המיוחדים שהיו לגברת איברורה עם המפלגה הבולשביקית וסטאלין באותם ימים וזה מסיבות אישיות אני לא היסטוריון אלא יהיודי פשוט מן הישוב.. אולם תוך כדי חיפושים יצא לי להתקל באתר במחשה שניה הכל כמובן מתוך סקרנות והנה מצאתי שתי גבירות מוכשרות מאוד לטעמי..אני מוכרח להדגיש שאינני מומחה לספרות לא לפרוזה ולא לשירה ומדי פעם נופל לידי ספר טוב וכמו כולם אני משקיע את עצמי בקריאת הספר לעתים אף קורא אותו פעמים..מה שאני רוצה לומר לכן שאני נהנה לקרוא את הפוסטים של תמר המר אני חושב שאת תמר לא ממצה את יכולתך ואת הכשרון המיוחד שיש לך לכתיבה יצירתית והכוונה לספר שלם.. אפשר שספר כזה יכול עם הזמן להביא לך פרנסה יפה ואולי אף לההפך לרב מכר.. יש לך את כל הפוטנציאל את רק זקוקה לאומץ ועשיה ואני מחכה לזה..לגבי אש"א אני מוכרח לציין שהשירה שלך הפתיע אותי והדהימה אותי עוד יותר גם מבחינת הענין אבל מעל לכל אכות מרשימה עם סגנון יחודי.. שלא נדבר על שפה עשירה וחכמה שיש בשירה זו ויש כמובן הכל מכל טוב כל זה על אף שאני חלש בתחום..אני מוכרח לציין שבחיי הקצרים רכשתי מעט מאוד ספרי שירה היו אלה של יבטושנקו מתורגם לעברית ברטולד ברכט רחל המשוררת -גדולה במיוחד-ואת יאיר הורוביץ -משורר טוב ולטעמי בקיצור מעט מאוד אני מדגיש אני מרוחק מעולם השירה אבל זו  שלך מדהימה..  

  אהבתי

  • יעקוב יקר,
   לפני הכל: תודה לתמרתנו על ש"נקשה על חלוני", ככה בפרטי [בפייסבוק; ואגב: שולחת בקשה, כן. כבר לא חשבתי שאעשה זאת, מאז התרחבה כ"כ מצבת חברי הפוסט מורטם של "דף ההמשך של דף הפייסבוק של אלן מ. גרין" שאליו נכנסתי לכתוב אחרי שנלב"ע, איששלי; ולא שאני רומזת או משדלת או מפעילה 'סחיטה רגשית', אבל – מאוד אכיר תודה אם תאשר את בקשת החברות, מעירה הליטבקית, מגה-פולנית שהיא] 
   וכך (בעקבות הרמז מתמרתנו), חוזרת לכאן הבוקר, וקוראת את דבריך, יעקוב יקר. ונושמת עמוק, שלא לומר: אווווו.
   תודה על המילים הטובות. מה אגיד? ענווה אתה ממלא אותי. שוב ושוב

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s