אין ממה לפחד

אלון תמיד אמר לה שאין לה ממה לפחד וגם יוני אמר את אותו הדבר וגם איתן וגם יותם – שמבּין כולם היה הכי קרוב אליה בגיל וגם מנטלית. שניהם למשל חלקו חיבה מזככת לליטוף קרפדות פרא והיו נוסעים בחורף במיוחד לערוץ בנגב הצפוני שלא הרבה מכירים. היא גילתה את המקום בשירות הצבאי שלה בבית ספר שדה 'שדה בוקר'. הדריכה מלא חיילים מסביב לאותו מעיין קטן שזרם ממנו נחל אכזב, לרוב. אגב, שם פגשה לראשונה את יותם שהיה מ"פ של יחידה אלקטרונאים שבאו ממתקן בהר מירון מחוברים לאנטנות. הוא גם היה מחובר חזק, אבל גם אהב מאוד טבע, בעיקר יצורי מים.

אבל פרשת הדרכים לא הייתה קשורה אצל ד' לטעם בגברים, אלא יותר למצפן פנימי שביר וכמובן לגבהים יחסיים. כך, שכשגברים כמו אלו שהיה להם איתה עניין, אמרו לה לא לפחד הם בעצם לא ידעו על מה היא מדברת, וזה הגיע למצב כמו גורלי של – לשתף או לא – עם גדי, בחור גדול עם איזון חיובי. ואז היא באה אליי.

הייתי מוסמכת בעבר, אבל מאז שרישיוני נשלל, רק כאלו שנרתעים חזק מלהיכנס לדאטה בייס הממשלתי מגיעים אליי. בטפטוף, לא הייתי אומרת בהמוניהם. ומשמח אותי שלמרות האפס שסיבך אותי אז, אני עדיין יכולה לעזור. ובמקרה של ד' נוצרה מיד כימיה מעולה ולא הרבה זמן אחרי, מצב מושלם לנסיעה.

AkbariMosqueOverlookingG

Sita Ram/On the banks of the Ganges/1820

מצאתי את עצמינו על שפת הגנגס בהודו. זו כמובן הייתה גם התמודדות עם הפחדים שלי, לא פחות מעם שלה, אחרת אין שום טעם. אני לא מאמינה בגישה פטרונית. כך שבהתחלה היה לי מאוד קשה להיפטר מהתלות האובססיבית בסטריליזטור נוזלי. לא יכולתי להתאפק מלקחת כמה ליטרים טובים שמלאו את כל המזוודה שלי, אבל בהמשך לאחר שראיתי מה שראיתי, הנחתי, ויותר חשוב שד' הניחה.

באחר הצהריים הרביעי שלנו שם, ריח מעושן ומי הנהר העכורים כיוונו מעלה או שתיים מזרחה ועל פניהם צפים כל מיני, וד', שיום לפני אמרה שהיא מאוד מעריכה את המאמץ אבל לא חושבת שיש סיכוי, ירקות בקארי שורף מעלים דמעות בעיניה, הוציאה מהתיק קרן של גדי שהייתה עטופה בבד כותנה לבן, הידקה לפיה בשתי ידיים וצעקה פנימה שהיא פוחדת מהחיים פחד מוות. אלמנטרי, ישיר, טבעי.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s